На Київщині під час браконьєрського полювання брат судді Пригунов вбив пенсіонера. ВІДЕО


Труп чоловіка з вогнепальним пораненням у голову знайшли на околицях села Шкнева. Убитим виявився мешканець Макарова, який приїхав у гості до родичів та пішов «браконьєрити».Міліція за одну добу знайшла вбивцю. Ним виявився Ігор Пригунов, брат судді Господарського суду міста Києва Алли Пригунової.

Четверо столичних браконьєрів приїхали в мисливські угіддя на джипах «Акура» і «Міцубісі Паджеро». Всупереч усім правилам полювали у нічний час. Кажуть, що на вовка. Але браконьєри в тих місцях зазвичай полюють на кабана.

Вбитий також полював на кабана. Заліг у засідці на краю кукурудзяного поля, чекав з рушницею за кущем біля звіриної тропи. Коли з’явився джип, він, очевидно, сховався, побоюючись єгерів (які й самі, за чутками, нерідко «браконьєрять»). Потім все ж висунув голову та негайно отримав кулю в око.

Ігор Пригунов виглядав звіра з тепловізором, висунувшись у верхній люк на джипі. Роковий постріл він зробив, щойно засвітилася біла пляма. Йому навіть не спало думку, що може поцілити в людину.

Коли убивця побачив, що накоїв, він з приятелями негайно втік. «Вони всі разом покинули мисливські угіддя, виїхавши у місто Київ» – каже майор міліції Юрій Кириченко, старший слідчий Іванківського РУ ГУ МВС України.

Однак міліція за одну добу вирахувала утікачів-браконьєрів. Пригунов зрозумів, що уникнути відповідальності вже не вдасться, зателефонував на гарячу лінію 102 і зізнався у вбивстві. На питання, чи телефонувала йому суддя з Києва, сестра убивці, слідчий відповідає: «Таких фактів не було, щоб вчиняли тиск під час досудового розслідування. Я розслідував справу. На мене ніхто тиск не вчиняв, звернень з приводу Пригунова не було. Пригунов з’являвся на виклики, проводились слідчі дії за участі його захисника. І коли вже ознайомлювалися з матеріалами справи, Пригунов з’явився самостійно з потерпілими разом і вони заявили про укладання угоди про примирення».

Іванківський районний суд Київської області визнав Пригунова винним у вбивстві через необережність (ч. 1 ст. 119 КК України) і засудив до 3 років обмеження волі та звільнив від відбування призначеного покарання з іспитовим строком 1 рік. Ми знайшли ще два вироки цього суду по справах про вбивство через необережність (перший, другий). В обох випадках суд давав обвинуваченому 4 роки зі звільненням від покарання та іспитовим строком 2 роки, але в тих справах у потерпілих були претензії до обвинуваченого.

У родичів убитого до Пригунова претензій нема. З журналістами вони відмовляються спілкуватися. Наталія Купрієнко, яка підписала угоду про примирення, заявила: «Не хочу згадувати той жах». Очевидно, родичів задовольнила розплата та каяття брата судді, бо вони уклали з ним угоду про примирення, а суд цю угоду затвердив. Слідчий каже, що стосовно злочинів середньої тяжкості закон це дозволяє.

За словами майора Кириченка, це вже третій з 2011 року випадок необережного вбивства на браконьєрському полюванні. Браконьєрів у тому закутку Київщини багато. Одні полюють заради розваги, інші – від безробіття, щоб добути їжу.

Юрій ШЕЛЯЖЕНКО
gromnaglyad.com.uaИсточник: “http://stopotkat.net/news/view/42138”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя