Віту Заверуху підозрюють у вбивстві Олеся Бузини

Віту Заверуху підозрюють у вбивстві Олеся Бузини
Віту Заверуху підозрюють у вбивстві Олеся Бузини

Правозахисники з громадської організації "Дорожній контроль" розповіли, що "вінницьких терористів" міліція катує у в’язниці.

"З них вибивають зізнання у вбивстві Олеся Бузини та регіонала Олега Калашникова", — пояснює керівник "Дорожнього контролю" Ростислав Шапошников.

"Вінницькими терористами" назвали 5 молодих людей з Вінничини, яких затримали через пограбування АЗС у Києві та розстрілом двох міліціонерів. Одного з них вбили при затриманні, ще чотирьох тримають під вартою – серед них 18-річна вінничанка Віта Заверуха. Її захищає столичний адвокат та правозахисник Віктор Смалій.

"Знай" зателефонував до адвоката та дізнався подробиці.

"Учора рішенням суду їх залишили під вартою. За законом, їх мають перевести з ізолятора тимчасового тримання до СІЗО. Але не переводять, бо ізолятор у підпорядкуванні МВС, а СІЗО – в підпорядкуванні Мін’юсту. Думаю, так роблять для того, аби в Мін’юсті не дізналися про катування", — розказав Смалій.

Катують і не пускають адвокатів

Каже, що про катування затриманих дізнався з власних джерел. "Мені розповіли, що Віта сильно кричала усю ніч" — каже Смалій. До ізолятора приходили представники омбудсмена, які пізніше розповіли адвокату – у затриманих дійсно є сліди фізичного насилля.

"Нами встановлено низку порушень прав затриманих з боку правоохоронців. По-перше, це протиправне застосування до неповнолітніх заходів фізичного впливу під час затримання і в ході конвоювання та в кабінетах Деснянського РУ ГУМВС України в м. Києві. Неповнолітні заявляють, що не здійснювали опору під час фактичного затримання, тож законні підстави застосовувати силу мають бути ретельно з’ясовані", – зазначила Уповноважений з прав людини Валерія Лутковська.

Після огляду адміністрації ізолятора тимчасового утримання було рекомендовано забезпечити здійснення рентгенографії грудної клітини одного із затриманих.

"Вбити мента — це погано. А бити кулаками і ногами беззбройного неповнолітнього, в наручниках, натовпом в 10-15 чоловік, за те, що він, можливо, вбив мента і погрожувати адвокату за те, що він захищає цього підозрюваного — це добре і правильно?" — обурюється громадський адвокат одного із затриманих Аля Самарець.

Адвоката, якого найняли батьки Віти, Віктора Смалія до неї не допустили.

"Я вже другий день розшукую, де утримують дівчину. Її просто ховають від нас. Вчора її возили на якийсь слідчий експеримент і сьогодні кудись відвезли. У нас є інформація, що на Віту Завіруху намагатимуться повішати вбивство Олеся Бузини, а можливо й Олега Калашникова. Фізичну силу застосовують, аби вона зізналася та взяла ці вбивства на себе", — каже Смалій.

За його словами – рідні дівчини живуть у селі у Вінницькій області. І сума застави в 3,5 мільйони гривень – це знущання із них.

Дружила із Надією Савченко

"Чоловік Віти, Ігор, зараз на фронті в Широкіному. Коли дізнався, що сталося – рвався додому, але не може залишити позиції – командири його не відпускають", — розказує адвокат.

Сьогодні уранці рідні чоловіка хотіли відвезти передачу для Віти – проте її відмовилися узяти.

"Ми не можемо добитися, аби нам сказали хто слідчий у справі, нам не дають побачитися з Вітою", — стверджує Смалій.

За словами адвоката, Віта стала інвалідом після того, як повернулася з зони АТО.

"Вона частково втратила слух. Я не знаю, чи надається їй медична допомога", — каже Смалій.

Він пояснює, що не проти слідчих дій.

"Я за те, аби все здійснювалося по закону. Але стара система не може працювати по закону, вона обов’язково починає викручувати руки будь-кому, хто туди потрапляє. Не здивуюся, якщо ця система повішає на патріотів усіх собак", — стверджує правозахисник.

З’явилася інформація, що Віта була знайома з Надією Савченко і воювала із нею в АТО.

"Трохи менше року тому ми з нею та з іншою "незручною" та "відмороженою" українкою Надєю Савченко, з тяжким боєм, брали висотки під Луганськом, біля селища Металіст. Надя тоді потрапила в полон, багато наших назавжди там лишились. Нам з Вітою поталанило більше, ми вижили і після бою, оглядаючи трупи, знайшли у кишенях двох мертвих ворогів "вісточку з Винниці" — посвідки двох вінницьких "беркутів", підписані особисто Захарченком у грудні 2013. Це було чесно, правильно та логічно: Майдан тривав, ми були по один бік, а відморозки — по інший, під прикриттям російської броні" — написав користувач Сергій Іванов.

Олена Вовченко

http://znaj.ua


Источник: “http://kompromat1.info/articles/14619-vitu_zaveruhu_pidozrjujutj_u_vbivstvi_olesja_buzini”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя