Ти ба, парламентські генії! Обговорюємо законодавчі напрацювання “нових облич” у ВР

Фото УНІАН

Фахівці Комітету виборців України проаналізували законодавчі напрацювання “нових облич” у парламенті. І виявили, що нардепи часто стають авторами законопроектів, тематика яких не має жодного стосунку до їхньої освіти, попередньої професійної діяльності чи роботи у профільних комітетах Ради.

Об этом сообщает Футляр от виолончели

— Аналізуючи авторство законопроектів, ми керувалися трьома ключовими критеріями — професійною освітою, наявністю фахового досвіду та досвідом роботи у профільному комітеті, — розповідає "Експресу" Олексій Кошель, генеральний директор КВУ. — Адже навіть за пів року роботи в комітеті сумлінний депутат може істотно підсилити знання та професійні навички. Але виявилося, що багато авторів не відповідають цим критеріям. Як виглядає, у Верховній Раді сформувалася категорія “парламентських геніїв”, які розуміються як у питаннях фінансової політики, так і в тонкощах ведення протимінної діяльності чи роботи водного транспорту.

— Можете подати конкретні приклади?

— Їх багато. От, наприклад, скандально відомий депутат “Слуги народу” Євгеній Брагар. Він член комітету з питань свободи слова, але не подав жодного проекту закону на цю тематику. Усі 10 законопроектів депутата стосуються інших питань. Зокрема, він запропонував внести зміни до закону про протимінну діяльність; до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”. Колишній весільний фотограф, член комітету з питань цифрової трансформації Сергій Штепа ініціював зміни до Закону “Про оперативно-розшукову діяльність” — у частині діяльності Державної прикордонної служби України. А також запропонував кілька змін до Податкового, Митного, Бюджетного та Кримінального кодексів.

Член комітету з питань правоохоронної діяльності Максим Бужанський — співавтор законопроекту про внесення змін до Закону України “Про освіту” (щодо відповідності тестів ЗНО освітнім програмам), про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо навчання державою мовою в закладах освіти, про першочергові заходи щодо врегулювання мовного питання в Україні. Ці проекти не мають стосунку до роботи комітету, членом якого він є.

Друг Володимира Зеленського Юрій Корявченков (відомий як актор “95 кварталу” “Юзік”. — Ред.), член комітету з питань транспорту та інфраструктури, запропонував зміни до деяких законодавчих актів України у сфері охорони здоров’я.

— Хто ще вийшов за межі сфери своєї компетентності?

— Спортсмен-борець, член комітету з питань молоді і спорту Жан Беленюк є співавтором проекту закону щодо внесення змін до Бюджетного кодексу України, а також змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, що стосуються особливостей дорожнього руху автомобілів швидкої допомоги та поліції.

Член комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Святослав Юраш пропонував зміни до Бюджетного та Податкового кодексів, до законів про столицю, про місцеве самоврядування.

читайте також: Священник, науковець чи шпигун?

Ресторатор Микола Тищенко став співавтором законопроектів щодо пенсійного забезпечення громадян, внесення змін до Земельного, Бюджетного та Митного кодексів, особливостей державної політики на тимчасово окупованих територіях. Хоча є членом комітету з питань транспорту та інфраструктури.

Найновіший приклад — законопроект колишньої журналістки, членкині комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ольги Василевської-Смаглюк — про військово-консалтингову діяльність. Причому вона єдина авторка законопроекту, інших депутатів, фахівців у цій сфері, немає.

— Чим це можна пояснити?

— Депутати звітують перед виборцями, зокрема, і кількістю поданих законопроектів, додаючи собі політичної ваги. Деякі ЗМІ навіть друкують рейтинги найактивніших авторів. Хоча це лише законодавчий спам. Коли законопроекти у сфері, наприклад, охорони здоров’я реєструє людина, що з медициною не пов’язана, не має фахової освіти, не працює в профільному комітеті, то не думаю, що вони будуть якісними.

Найбільш імовірно, ці депутати лише ставлять свої підписи під законопроектами авторства інших парламентарів, колег із фракції. Це спосіб додати законопроекту більшої ваги. Такі “підписанти” навіть не знають змісту проекту, який нібито подали, не розуміють його суті. А це відкриває шлях до лобізму, до корупції.

Дякуємо, що прочитали цей тексту газеті Експрес. У нас — тільки оригінальні тексти.

Читайте також про головні поразки України у Страсбурзі


Джерело статті: “https://expres.online/politics/ti-ba-parlamentski-genii-obgovoryuemo-zakonodavchi-napratsyuvannya-novikh-oblich-u-vr”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя